Napište nám

1h zdarma

Otevírací doba

V celém areálu se architekti snažili umístit co nejvíc stromů bylo možné.
Mezi halami 22 a 36 například vznikne tzv. restaurační dvůr s restauračními zahrádkami a posezením pod stromy.

VYUŽITÍ DEŠŤOVÉ VODY
 

V první fázi tržnice projde rekonstrukcí technických sítí a část areálu dostane nové povrchy a dlažbu. Hlavní dvě korza oživí modulární krychlovité stánky s jídlem a občerstvením.

 

70 NOVÝCH STROMŮ

ČASOVÝ PLÁN

Rekonstrukce areálu v hodnotě 2-3 miliard Korun potrvá zhruba 15 let a je rozdělena do tří etap. V průběhu rekonstrukce bude areál dál fungovat v maximální možné míře. 

 

„Poprvé přicházíme s kompletní strategií rozvoje tohoto unikátního areálu jako celku. Cílem je naplnit jeho potenciál a vrátit jej Pražanům. Budou tu normální obchody a obchůdky, trhy, restaurace a malá bistra, stejně jako prostory pro kulturu. A také nádherné venkovní prostory, kde se dá jen tak posedět třeba se zmrzlinou v ruce. Už podnikáme první kroky, aby se do tržnice mohl postupně navracet život. Chceme tržnici otevřít lidem všech věkových a příjmových kategorií a zároveň do budoucna zajistit její ekonomicky udržitelný provoz,“ představuje vizi města Pavel Vyhnánek, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast financí a rozpočtu.

 

„Vytyčeného záměru revitalizace Pražské tržnice chceme dosáhnout pomocí urbanistické studie. Ta jasně organizuje provoz areálu, hierarchizuje veřejná prostranství, zachovává industriální charakter místa a zároveň poskytuje atraktivní prostory pro nové využití a nové nájemce tak, aby svou nabídkou oslovili a přilákali širokou škálu návštěvníků,“ komentuje budoucí přeměnu areálu architekt Vít Máslo, spoluzakladatel studia CMC architects.

Studie ke stažení 

Urbanisticko-architektonická 

Ekonomická ověřovací studie 


 

 

Máte zájem o pronájem prostor v Pražské tržnici? 

Napište nám o jak velké prostory máte zájem a za jakým účelem, zařadíme vás do databáze zájemců a dáme vám vědět, až prostory budou v nabídce. 

 

Jako první by měly být k dispozici prostory v oblasti tzv. trojdomí u řeky (haly č. 2, 24, 35) 

a budova č. 4, bývalá jateční burza.  

Památkově chráněný areál Pražské tržnice, který se rozkládá na větší rozloze

než Pražský hrad, se do budoucna významně promění, prohlédněte si jak.
 

NOVÉ VSTUPY DO AREÁLU
 

Podkladem pro novou vizi Pražské tržnice jsou dvě studie od renomovaných společností, které vznikaly ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Ověřovací ekonomickou studii vypracovalo konsorcium poradenských firem JLL a 4ct, které se specializují na městské plánování a poradenství v oblasti realit. Autory urbanisticko-architektonické studie je kancelář CMC architects

Víta Másla. Obě studie určují rozvoj Pražské tržnice na příští dvě dekády. 

Rekonstrukce jednotlivých budov a prostranství začnou již letos.

Areál bude vybaven systémem Bluegreengrey, který zadržuje dešťovou vod a umožňuje

její odpařování, čímž snižuje teplotu v okolí, případně se voda využije dál k zavlažování zeleně. Je v plánu, že v horkých letních dnech areál bude ochlazován vodou z blízké Vltavy.
 

PRAŽSKÁ TRŽNICE

SE MĚNÍ
 

NOVÁ DLAŽBA A POVRCHY

PLÁN VYUŽITÍ AREÁLU
 

NÁMĚSTÍ, VYHLÍDKOVÉ TERASY, PASÁŽ