AKTUÁLNĚ

Volné prostory v Hale 22: hledáme nové trhovce a provozovatele čelního stánku s občerstvením

Do oblíbeného zeleninového trhu v Hale 22 hledáme nové nájemce. Nabízíme klasické prodejní místo pro potravinový sortiment a dále čelní prodejní místo, z kterého se má stát "výkladní skříň" trhu. Provozovatel čelního stánku by měl nabízet take-away občerstvení připravené ze surovin přímo z haly a další sortiment. Termíny pro podání nabídek jsou 4. října a 18. října pro čelní stánek, očekávaný start provozu pak je v listopadu.  čtěte více >>> 

Divadélka pro děti pokračují v září i v říjnu, ve středu odpoledne a vybraná sobotní dopoledne 

středa 15. září, 16:00   Pohádky z lesa

sobota 18. září, 10:00  Špílmachr: Faust

středa 22. září, 16:00   Superkluk

úterý 28. září, 10:00     LokVar: Sněhurka 

středa 29. září, 16:00   Medvědí princ

sobota 2. října, 10:00   TBC

středa 6. října, 16:00    Fimfárum 

Vchod do Pražské tržnice z Jateční se promění, areál bude lépe propojen s okolními Holešovicemi 

 

Na základě posudků odborníků na památkovou péči i urbanismus uvádí Pražská tržnice severní část areálu do původního stavu z doby jeho vzniku v před 125 lety. U vchodu do areálu z Jateční ulice dojde v příštích dnech k odstranění dvou zchátralých budov č. 48 a č. 54, které byly do areálu necitlivě včleněny v 90. letech.

čtěte více >>>

Nová etapa rekonstrukce Pražské tržnice: Vyhlašujeme mezinárodní architektonicko-krajinářskou soutěž

Vyhlašujeme mezinárodní architektonicko-krajinářskou soutěž na podobu veřejných prostranství areálu. Soutěžící budou navrhovat podobu a funkci všech prostranství mezi budovami, řešení nových vstupů do areálu, umístění zeleně nebo využití dešťové vody a další prvky veřejného prostoru.

čtěte více >>>

Zažijte netradičních #5 PROSTOR Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, DJ Floexe s Never Sol a Vážného zájmu 

Ve spolupráci s kulturní zahrádkou Burza #4 přinášíme v půlce září pět netradičních koncertů, které oživí nečekaná zákoutí našeho areálu. Od úterý do soboty se každý večer bude hrát na jiném místě, kde kdo vystoupí budeme postupně odtajňovat. Vstup je zdarma, kromě sobotního koncertu Vážného zájmu v jateční Burze. 

Testovací místo na COVID-19 v Tržnici 

POZOR: Odběrové místo je od 31. 5. přesunuté z haly 13 do haly 19

V areálu Tržnice je velkokapacitní odběrové místo #safeside, které najdete v hale 13 u Trafo gallery. Nabízí antigenní testování zdarma každé tři dny v rámci celostátní kampaně, PCR testy i testy na protilátky, vše pro samoplátce i na pojišťovnu. Registrujte se zde 

Více informací zde>>

Tržnice má nové nájemce! Seznamte se: Opravárna, Papelote, keramická dílna a optika Brýles 

Rada města v pondělí schválila nové nájemce volných prostor v areálu, kteří uspěli ve výběrovém řízení. Udržitelný start-up Opravárna, obchod a dílna papírnictví Papelote, keramická dílna a optika zahájí svůj provoz v nejbližších měsících. 

Sortiment Haly 22 rozšíří tři nové stánky​, hovězí z eko-chovu, speciality z Chorvatska a Dobré zrno

Ve výběrovém řízení na volná prodejní místa v Hale 22 uspěla Farma Lažiště s vyzrálým hovězím ze Šumavy, speciality z Chorvatské Dalmácie "Sladké mandarinky" a Dobré zrno - Petrův bioobchůdek, který tak rozšíří svou dosavadní nabídku například o microgreens nebo bezlepkové pečivo a další. 

Vyplňte s dětmi zeleninovou "šifrovačku" v Hale 22​ a získejte odměnu :) 

Připravili jsme si zábavu pro vaše dítka po čas, kdy nakupujete v Hale 22. Na plakátech u vstupu a také v cukrárně Kopeček najdete Šifrovačku, čtyři hlavolamy pro chytré hlavičky. Za jejich správné vyplnění čeká na vaše děti v cukrárně Kopeček překvapení. Tak hurá do toho! 

Food Truck Point zahájil novou sezonu  

 

Ve středu 26. května odstartovala další sezona Food Truck Pointu, venkovního baru a gastrononomické zóny mezi halami 13 a 17. Provoz baru je nově v režii kolektivu Permanent beer fest, kteří stojí třeba za venkovním barem v industriálním areálu Pragovky ve Vysočanech. Díky nim si u nás nově můžete vychutnávat 12 pivních speciálu na čepu a rozšířenou nabídku foodtrucků. Food Truck Point má otevírací dobu od středy do neděle, od 12:00 do 22:00. Přijďte ochutnat!

Ptejte se nás a Pavla Vyhnánka na rozvoj areálu 

 

Přijďte se nás a náměstka primátora Pavla Vyhnánka zeptat na cokoliv, co vás zajímá ohledně budoucího rozvoje areálu Pražské tržnice. Kdy? Ve středu 2. června od 17:00 do 19:00 a v sobotu 5. června od 10:00 do 12:00. V tomto časovém rozmezí nás vždy najdete u informačního kontejneru na Tržním náměstí, naproti budově Burzy. Rádi zodpovíme vaše dotazy a vyslechneme vaše podněty k tématu rozvoje Pražské tržnice. 

Vyplňte anketu k fungování veřejného prostoru v Tržnici

Co by se podle vás mělo zlepšit v prostředí areálu? Jak byste tu do budoucna rádi trávili volný čas? Vyplňte stručnou anketu a dejte nám tak vědět i váš názor. Online anketa slouží jako rozšíření a doplněk k sociologickému šetření, které právě probíhá v areálu. Výsledky budou použity v rámci zadání architektonicko-krajinářské soutěže, kterou připravujeme ve spolupráci s hlavním městem. Anketu je možné vyplnit až do neděle 6. června. Více informací najdete zde

Kultura v Tržnici ožívá auto-koncerty, módními přehlídkami, interaktivním divadelní představení​m i výstavou

Po znovuotevření zeleninového trhu v Hale 22 mohou návštěvníci vyrazit do tržnice opět i za kulturou! Z bezpečí svých automobilů si v rámci série Art Parking můžete užít třeba koncert kapely Znouzectnost, festival Mladí ladí jazz nebo Mercedes-Benz Prague Fashion week. Divadlo Pomezí chystá reprízy interaktivního představení Neviditelná tržnice a Trafo gallery zahájila novou výstavu malby. 

Hala 22 může znovu otevřít! Přijdte podpořit naše zelináře a maloobchodníky. Každý nákup se počítá. 

Od pondělí 12. května může opět otevřít zeleninový trh v Hale 22. Trh bude fungovat, jak jste zvyklí, uvnitř v hale, kde je nutné dodržovat rozestupy, používat dezinfekci a nosit respirátory. Těšíme se na vás, a vaši oblíbení zelináři obzvlášť!  

Hala 22 je uzavřená, prodejce můžete podpořit nákupem napřímo. -neaktuální-

 

Podpořte své oblíbené prodejce a domluvte si s nimi osobní odběr zboží.

Kontakty naleznete zde >>

Kompletní znění vládního usnesení naleznete zde>>